Korzyści i wady sprzedaży samochodu na skupie.

Sprzedaż samochodu poprzez portale internetowe nie jest łatwym zadaniem. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji czy spotkania z zainteresowanymi nabywcami. Źródłem demotywacji może być brak oczekiwanych rezultatów w formie odsprzedaży auta. Nie zaskakuje więc fakt, iż dużo osób w takiej sytuacji rozpoczyna współpracę ze skupem aut. Jak sprzedać samochód do skupu? Czym kierować się podczas wyboru najkorzystniejszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Przeczytaj nasz przewodnik!

Dlaczego sprzedaż samochodu do skupu może być korzystniejsza niż sprzedaż prywatna?

Planując sprzedaż pojazdu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z rozpoczęcia takiej dyspozycji. Zalet tych jest bowiem niemało. Transakcje w skupach pojazdów nader często dotyczą samochodów zniszczonych i takich, które brały udział w wypadkach samochodowych. Znalezienie nabywcy na takie pojazdy nie jest bowiem łatwe. Większość auto skupów w swojej ofercie ma usługi lawety. Dzięki temu możliwe staje się bezpieczne przewiezienie uszkodzonego auta skup-samochodow.bydgoszcz.pl do miejsca, w którym zostanie on odsprzedany. Współpraca z auto skupem eliminuje konieczność szukania osoby, zainteresowanej kupnem pojazdu. W współczesnej rzeczywistości bardzo trudno przebić się ze swoją ofertą na popularnych portalach. Skupy pojazdów oferują darmową wycenę i rzetelne wsparcie zespołu, natomiast sprzedaż auta trwa tutaj jedynie kilkadziesiąt minut. Decydując się na taką metodę odsprzedaży, można liczyć również na sporo różnych korzyści. Podpisanie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już właściciela auta. To z kolei powoduje, że nie musi on wyczekiwać na zaksięgowanie transferu na koncie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Takie korzyści oddziałują na fakt, że coraz więcej właścicieli używanych samochodów korzysta z propozycji skupu, rezygnując z prób poszukiwania konkretnego kupca na własną rękę.

Jakie dokumenty muszę dostarczyć, jeśli sprzedaję samochód firmowy w skupie?

W skupach samochodów używanych można sprzedać rozmaite pojazdy. Skupowane są tu zarówno stare, wysłużone auta, jak również nowsze pojazdy w idealnym stanie technicznym. Wszyscy ci, którzy podejmują współpracę ze skup aut używanych Bydgoszcz powinni natomiast wiedzieć, jakie dokumenty będą egzekwowane podczas odsprzedaży. Będzie to na pewno dokument rejestracyjny wystawionego na sprzedaż auta. Bez tego dokumentu, transakcja nie będzie mogła dojść do skutku. W skupie samochodów należy również przedłożyć kartę samochodu, jeśli dokument taki był wydany. Ważne ubezpieczenie OC to z kolei ostatni, aczkolwiek niemniej istotny punkt na liście dokumentów, wymaganych przez auto skup. Sporo osób zastanawia się jednak, czy do skupu można przekazać auto bez bieżącego OC. Okazuje się, iż skupy realizują takie transakcje. W trakcie wyrejestrowania samochodu brak opłaty zostanie jednak zgłoszony, a właściciel auta weźmie odpowiedzialność finansową za zaistniałą okoliczność. Podczas sprzedaży auta do skupu, obowiązkowe są także dokumenty jego dotychczasowego właściciela. To przede wszystkim dowód osobisty. Sprawa komplikuje się, jak auto pozyskiwane było na współwłasność. W takiej sytuacji potrzebna będzie obecność wszystkich współwłaścicieli samochodu, figurujących w dokumentach. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż pojazdu do auto skupu.

Jakie informacje warto zgromadzić przed skorzystaniem z usług skupu aut wg cennika?

Jakie stawki oferują auto skupy swoim nabywcom? To jedno z najczęściej zadawanych zapytań. Skupy aut nie dysponują jednak sztywnym cennikiem. Podstawą propozycji są dokonywane tutaj wyceny. Wycena w skup aut powypadkowych Bydgoszcz jest darmowa a także nie stanowi zobowiązania do dalszej współpracy. W trakcie wyceny profesjonalista ocenia stan techniczny auta. Bierze on także pod uwagę takie elementy, jak marka, model, rocznik, ilość przejechanych kilometrów, stan lakieru oraz tapicerki. Ostateczna propozycja zdeterminowana jest więc wieloma czynnikami. Warto wiedzieć natomiast, iż w skupie nie uzyskamy pełnej wartości naszego auta. Za samochody w prawidłowym stanie mechanicznym można zarobić więc ok. 80% ich realnej wartości rynkowej. Sprzedając auto w gorszym stanie, otrzymuje się w skupie ok. 60% jego ceny. Dzięki temu nie trzeba jednak wyszukiwać nabywcy na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą wartość. Sprzedaż starego samochodu używanego jest bowiem bardzo trudna, czasochłonna, a nierzadko nawet niemożliwa. Skupy samochodów oferują natomiast błyskawiczne transakcje oraz szybką wypłatę gotówki do ręki byłego już właściciela pojazdu.

2 thoughts on “Korzyści i wady sprzedaży samochodu na skupie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dziesięć =