Montaż baterii wannowej stojącej - jak to zrobić samodzielnie

Wiele osób uważa, że aby zamontować baterie wannowe stojące, należy skorzystać z pomocy fachowca. Jak się jednak okazuje, wystarczy odszukać konkretny film na kanale youtube czy przejrzeć kilka stron internetowych, by montaż baterii wolnostojącej przeprowadzić zupełnie samodzielnie. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jak zainstalować taką baterię w swojej łazience, zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Montaż baterii wannowej – niezbędne narzędzia

Przygotowanie odpowiednich narzędzi będzie niezbędne, niezależnie od tego, jaką baterię wybierzemy do swojej wanny. Warto wcześniej zadbać o to, by znajdowały się one pod ręką, dzięki czemu nie będziemy musieli przerwać pracy, by odszukać niezbędny klucz czy poziomicę.

Jeśli w naszej łazience ma pojawić się bateria stojąca wannowa montaż należy rozpocząć od przygotowania odpowiednich kluczy. Najpierw warto więc sięgnąć po klucze płaskie o różnych rozmiarach. Należy również zwrócić uwagę, by w pobliżu znajdowała się poziomica, dzięki której zyskamy pewność, że nasza bateria została właściwie ustawiona. Jeśli wybrana bateria będzie wymagać uszczelnienia, następnym krokiem jest przygotowanie taśmy teflonowej, która doskonale chroni przed przedostawaniem się wody.

Szukasz baterii wannowych stojących wysokiej jakości? Sprawdź https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-wannowe-stojace-c190

wanna

Samodzielny montaż baterii wannowej – rozpoczęcie pracy

Baterie wannowe stojące to doskonałe rozwiązanie w dużych pomieszczeniach i salonach kąpielowych. Na ogół wanna znajduje się tutaj na środku łazienki, dlatego też instalacja będzie wymagała odpowiedniego ułożenia poszczególnych elementów, w tym rur z wodą oraz odpływu. Zanim jednak rozpoczniemy montaż baterii wannowej stojącej, należy otworzyć opakowanie i dokładnie przejrzeć jego zawartość. W ten sposób dowiesz się, czy jest ono kompletne. Nie należy również pomijać lektury instrukcji obsługi, w której znaleźć można cały szereg istotnych informacji.

Pierwszym krokiem w samodzielnym montażu baterii, powinno być podłączenie wkrętów mocujących (w liczbie jeden lub dwa) oraz weżyków przyłączeniowych. Taką baterię można już umieścić w otworze. To jednak jeszcze nie wszystko. Teraz przyszła pora na podkładki, które powinny znaleźć się od spodu baterii. Chodzi tutaj przede wszystkim o podkładkę gumową i drugą – wykonaną z metalu. Niektóre baterie wannowe stojące wyposażone są również w podkładkę chromowaną, choć nie jest to regułą.

Jak zamontować baterię stojącą? Dalsze prace

Jeśli dotarłeś do tego miejsca, jesteś już bardzo blisko ostatecznego sukcesu. Teraz wystarczy już tylko umieścić podkładkę tak, by zakrywała ona otwór. Ostatnim już etapem jest natomiast podpięcie wężyków tak, by mogła nimi popłynąć woda.

Nieco inaczej wygląda montaż baterii, jeśli w naszej łazience ma pojawić się bateria wannowa stojąca 2-otworowa lub bateria wannowa stojąca 3-otworowa. W tym przypadku pierwszym etapem prac będzie przykręcenie przyłączy prostych, a następnie umieszczenie ich w otworze montażowym.

Samą baterię mocuje się już przy pomocy nakrętek i zabezpiecza odpowiednimi uszczelkami tak, by zagwarantować sobie komfort użytkowania. Dopiero po wykonaniu tego etapu można zdecydować się na połączenie baterii z instalacją wodną. Jak widać, samodzielne zamontowanie baterii nie należy do najtrudniejszych wyzwań. Wystarczą już podstawowe narzędzia i umiejętności, by nie musieć korzystać z pracy fachowca, a – co za tym idzie – ponosić kosztów montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 7 =